Euro NCAP – dobré zprávy z Prahy
Organizace Euro NCAP si v automobilovém světě získala velkou váhu, výrobci se přizpůsobují jejím požadavkům a nová auta jsou tak čím dál bezpečnější. Výsledky poslední série testů mluví za vše.
Historicky nejlepšího výsledku získal nový Volkswagen Golf, kromě pěti hvězdiček za ochranu pasažérů při čelním a bočním nárazu dosáhl čtyři hvězdičky z pěti možných za ochranu dětí a tři hvězdičky ze čtyř za ochranu chodců.
Dalšími automobily, které dosáhly pět hvězdiček za ochranu pasažérů, se staly Opel Astra, kupé-kabriolet Renault Mégane CC, Peugeot 407, kabriolet Saab 9-3 Convertible, hybridní Toyota Prius, Volvo S40 a Toyota Corolla Verso.
Čtyři hvězdičky si z této disciplíny odnesly roadstery BMW Z4, Opel Tigra a malá Honda Jazz, která zabodovala stejně jako Golf třemi hvězdičkami za ochranu chodců. Role Černého Petra se ujal Fiat Doblo, který sice s tříhvězdičkovým výsledkem poměrně dobře ochránil dětskou posádku, nicméně tři hvězdičky za ochranu pasažérů a jediná za chodce není výsledek, který by se dal oslavovat.
redakce autoweb.cz