Dobrý den. Setkal jsem se s různým dopravním značením pro omezení rychlosti. U všech křižovatek je cca 200 metrů snížena rychlost na 70 km/h (důvod je mi jasný - bezpečnější najetí nebo přejetí křižovatky) - tyto značky jsou na hlavní silnici. Ale u první křižovatky: za hranicí a dále za křižovatkou žádná dopravní značka není. U druhé je těsně za hranicí opět značka omezující rychlost na 70 km/h a cca 200 m konec omezení. Ale u třetí těsně za hranicí žádná dopravní značka omezující rychlost není a až cca 200 metrů je konec omezení rychlosti. První dvě křižovatky jsou mi jasné. U první lze hned za křižovatkou jet 90, respektive zrychlovat na 90, u druhé až po skončení omezení, ale u třetí mi to není jasné, jestli jet vyšší rychlostí hned nebo až za značkou "konec omezení", když začátek omezení za křižovatkou chybí. A druhá otázka: je dovoleno na křižovatce předjíždět, když vozidla jedou po hlavní silnici, ale předjíždějící vozidlo při předjíždění projíždí přes vyznačený odbočovací pruh a následně přes příčné pruhování? (V protisměru jsou před křižovatkou dva pruhy - jeden určený právě pro odbočení). Děkuji.
Odpověď
Odbočovacím pruhem rovně projet křižovatku samozřejmě nesmí.