Dobrý den, mám neobvyklý dotaz. 1. Pokud mám automobil s německou registrační značkou a vyfotí mě v Čechách radar, je možné, aby přišel do Německa dopis? Stejně jako cizinci, pokud po magistrále jedou rychle a vyfotí je radar, přijde jim (vůbec) něco? Víte, jak to funguje? 2. Pokud ano, může ten dopis roztrhat? Existuje reálná hrozba ze strany českých úřadů? 3. Nevím, jestli máte nějaké právní zkušenosti ze zahraničí, ale pokud mě vyfotí radar v Rakousku a přijde dopis do Čech o uhrazení pokuty za překročení rychlosti, co kdybych na tento dopis nereagoval? Přece jen nic z toho nechodí do vlastních rukou. Víte, co by se mohlo dít? Raději vše zaplatím, protože se v tom nevyznám a nechci si dělat nikde zbytečný problém. Děkuji za odpověď!
Odpověď
ad 1) To nehrozí, protože naše úřady nemají jak zjistit, komu to auto patří.
ad 2) Neexistuje, klidně bych to vyhodil.
ad 3) To nevím, to upravují vždy příslušné zahraniční předpisy.