Dobrý den, v poslední době se v televizi často řeší změny zákona o lesích (hrozba pokuty až 100 tisíc za vjezd do lesa...) a rada s parkováním na vjezdu je dle mého názoru v rozporu s tím, že řidič nesmí zastavit a stát na vyústění polní nebo lesní cesty na pozemní komunikaci. Jako houbař bych ale spíš uvítal radu, kde tedy auto odstavit můžu, aniž bych porušil jeden z těchto zákonů, a zároveň co nejméně bránil v provozu na přilehlé silnici. Jak se na to díváte vy? Dík.
Odpověď
Pokud se nejedná o silnici I. třídy mimo obec a je to mimo obec a mimo dobu snížené viditelnosti a zůstane pro každý směr jízdy 3 metry, tak můžete stát přímo na vozovce.
Diskuze
Žádné příspěvky, buďte první!
Od nového roku se zpřísnily tresty za nezastavení na světelné křižovatce.
26.05.2025
|
2
Pohled do minulosti: Škoda Fabia (1999 – 2007)
První generace Škody Fabia je již řadu let nejprodávanější ojetinou na českém trhu. Řidiči si oblíbili jak malé zážehové, tak úsporné vznětové motory.
01.03.2025
|
1
Evropa podléhá kouzlu pick-upů: Roste poptávka navzdory nepřipravené infrastruktuře
V posledních letech zažívá Evropa výrazný nárůst popularity pick-upů. Tento trend je patrný i přes s...
21.02.2025
|
0
Jak správně táhnout auto na laně? Poradíme, jakým chybám se vyvarovat
Při provozu automobilu občas nastane nepříjemná situace, kdy je nutné porouchané auto odtáhnout domů...
16.02.2025
|
0