Reklama
Právní poradna

Parkování v lesích

Zdroj: Tiskový servis Škoda Auto

Dobrý den, v poslední době se v televizi často řeší změny zákona o lesích (hrozba pokuty až 100 tisíc za vjezd do lesa...) a rada s parkováním na vjezdu je dle mého názoru v rozporu s tím, že řidič nesmí zastavit a stát na vyústění polní nebo lesní cesty na pozemní komunikaci. Jako houbař bych ale spíš uvítal radu, kde tedy auto odstavit můžu, aniž bych porušil jeden z těchto zákonů, a zároveň co nejméně bránil v provozu na přilehlé silnici. Jak se na to díváte vy? Dík.

Odpověď

Pokud se nejedná o silnici I. třídy mimo obec a je to mimo obec a mimo dobu snížené viditelnosti a zůstane pro každý směr jízdy 3 metry, tak můžete stát přímo na vozovce.


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Co mi hrozí za projetí červené na semaforech?

Od nového roku se zpřísnily tresty za nezastavení na světelné křižovatce.
26.05.2025
|
2

Pohled do minulosti: Škoda Fabia (1999 – 2007)

První generace Škody Fabia je již řadu let nejprodávanější ojetinou na českém trhu. Řidiči si oblíbili jak malé zážehové, tak úsporné vznětové motory.
01.03.2025
|
1
Reklama

Evropa podléhá kouzlu pick-upů: Roste poptávka navzdory nepřipravené infrastruktuře

V posledních letech zažívá Evropa výrazný nárůst popularity pick-upů. Tento trend je patrný i přes s...
21.02.2025
|
0

Jak správně táhnout auto na laně? Poradíme, jakým chybám se vyvarovat

Při provozu automobilu občas nastane nepříjemná situace, kdy je nutné porouchané auto odtáhnout domů...
16.02.2025
|
0
Reklama
Autoweb