Dobrý den, minulý týden jsem zakoupil ojetou Toyotu Auris, jejímž prodávajícím byl Toyota Dolák ČB. Jenže jsem při podpisu zjistil, že je to pouze zprostředkovatel prodeje, ale to mi nevadilo, vůz byl v dobrém stavu, tak jsem se podepsal, zaplatil a odjel. Po týdnu se mi však vysypal filtr pevných částic, při vjetí na horší cestu se ozývají rány od podvozku a auto začalo dost táhnout do strany. Chci se zeptat, zda je možnost odstoupit od smlouvy, nebo tyto vady musím řešit s prodejcem a odstoupení není možné. Děkuji.
Odpověď
Viz článek na toto téma v sekci Právní poradna.
http://www.autoweb.cz/obcansky-zakonik-nove-odpovednost-za-vady-pri-prodeji-aut-spotrebiteli/
http://www.autoweb.cz/obcansky-zakonik-nove-odpovednost-za-vady-u-ojetych-aut/
Diskuze
Žádné příspěvky, buďte první!
Od nového roku se zpřísnily tresty za nezastavení na světelné křižovatce.
26.05.2025
|
2
Pohled do minulosti: Škoda Fabia (1999 – 2007)
První generace Škody Fabia je již řadu let nejprodávanější ojetinou na českém trhu. Řidiči si oblíbili jak malé zážehové, tak úsporné vznětové motory.
01.03.2025
|
1
Evropa podléhá kouzlu pick-upů: Roste poptávka navzdory nepřipravené infrastruktuře
V posledních letech zažívá Evropa výrazný nárůst popularity pick-upů. Tento trend je patrný i přes s...
21.02.2025
|
0
Jak správně táhnout auto na laně? Poradíme, jakým chybám se vyvarovat
Při provozu automobilu občas nastane nepříjemná situace, kdy je nutné porouchané auto odtáhnout domů...
16.02.2025
|
0