1 - Vozidlo jede v připojovacím pruhu a napojuje se do průběžného pruhu. Vjezd do průběžného pruhu provede v okamžiku, kdy má již vedle sebe přerušovanou čáru, ale za ním jedoucí vozidlo do průběžného pruhu vjede dříve, čímž přejede plnou čáru nebo dokonce značku V13. Tak při případném střetu je viníkem kdo, když bude zřejmé, kudy zadní vozidlo vjelo do průběžného pruhu? 2 - Pokud vozidlo pojede např. v obci v levém pruhu, protože je pravý pruh vyhrazen pro vybraná vozidla, např. MHD, a do pravého bude opět najíždět, až mu to předpisy dovolí, a nastane obdobný případ (viz první dotaz), pak druhé vozidlo pojede v pruhu, ve kterém dle předpisů nemá co dělat, tak při případném střetu je viníkem kdo, když bude opět zřejmé, že zadní vozidlo jelo pro něho v zakázaném jízdním pruhu? Děkuji.
Odpověď
Teď jsem o tom (ad 1) napsal článek. A totéž platí i pro případy ad 2.